Gry rodzinne na konsolę

Konsole
verano24
verano24
Gry rodzinne na konsolę
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Szukasz pomysłu na nowe gry na konsolę, które umilą Wam rodzinne popołudnia? Dobrze trafiłeś! Mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji.

Gry na konsolę dla całej rodziny

Wspólna gra na konsoli, choć dla wielu kontrowersyjna i mało wychowawcza, może być doskonałym sposobem na rodzinne spędzanie czasu. Kluczowy jest w tym przypadku z pewnością umiar i odpowiednio dobrane gry. Dlatego spieszymy z pomocą i chętnie podpowiemy Ci kilka tytułów gier na konsolę dla całej rodziny.

LittleBigPlanet

Niezwykle urocza i ciekawa gra! Można grać w nią samemu bądź z innymi osobami (można grać jako zespół lub konkurować ze sobą). Każdy z graczy wciela się w postać szmaciaka, który przemierza wirtualną planetę i rozwiązuje łamigłówki, by zaliczyć kolejne poziomy. Dużą zaletą tej gry jest możliwość kreowania nowych poziomów w trakcie trwania rozgrywki. Stwarzanie nowych ścieżek zabawy jest bardzo intuicyjne i odbywa się jakby mimochodem podczas odkrywania dziewiczych terenów wirtualnej planety.

Gra przeznaczona jest na PlayStation i mogą w nią grać jednocześnie maksymalnie 4 osoby (Internet/wspólny ekran).

Overcooked

Naszą drugą propozycją jest gra, która doprowadza do łez wiele osób. Jednak, co ważne, są to łzy ze śmiechu. W „Overcooked” każdy z graczy wciela się w postać kucharza. Zadanie jest pozornie proste – przygotowanie potrawy według przepisu. Jednak aby wywiązać się z zadania, gracz musi wykazać się dobrym refleksem i sprytem. Źle wykonane zadanie w tej grze martwi nieco mniej, gdyż twórcy zadbali o to, by przesadne efekty porażki były bardzo zabawne.

„Overcooked” to gra, w którą można grać samemu lub z rodziną. Podobnie jak w przypadku „LittleBigPlanet” możemy wybrać kooperację lub rywalizację.

Gra jest dostępna dla użytkowników PlayStation, Xbox One, Nintendo Switch i PC. W „Overcooked” mogą grać jednocześnie maksymalnie 4 osoby (Internet/wspólny ekran).

Just Dance

To cykl gier tanecznych, który ma na swoim koncie już 13 odsłon (ostatnia z 2022 roku). Wszystkie gry z serii są podobne i mają to samo założenie – gracz wybiera piosenkę i próbuje wykonać do niej układ choreograficzny, który jest zgodny z wyświetlanymi wskazówkami. Czym zatem różnią się poszczególne wydania gry? Każde zawiera różne zestawy piosenek, jednak cel gry jest niezmienny – gracz musi zebrać jak najwięcej punktów, które zdobywa naśladując ruchy tancerzy. Do wyboru mamy taniec solo, ale też taniec w dwie, trzy, a nawet cztery osoby.

Kolorowa oprawa, znane utwory, ruch (w końcu taniec to też ruch, zatem konsola nie musi koniecznie oznaczać kanapowego stylu życia!) – to wszystko sprawia, że gra „Just Dance” jest niezwykle popularna. To rodzinna zabawa w najlepszym wydaniu.

„Just Dance” jest przeznaczona dla użytkowników PlayStation, Xbox One i Nintendo Switch.

Familijne gry na konsolę

Choć oferta familijnych gier na konsolę jest szeroka, to nie wszystkie z nich dają możliwość gry w kilka osób. Zaproponowane przez nas tytuły spełniają ten warunek, gdyż naszym zdaniem to must-have gry rodzinnej. Ważna jest też opcja gry zespołowej, która może wspomóc naukę współpracy między domownikami i wspólnego pokonywania trudności. Zatem rodzinna gra na konsolę to nie tylko rozrywka, ale też możliwość umocnienia pozytywnych relacji z dziećmi.

Zdj. główne: Pexels/pixabay.com

verano24

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Znaczenie odpowiedniego oznaczania kabli w przemyśle energetycznym – przykład zastosowania opasek kablowych zaciskowych
/
Znaczenie odpowiedniego oznaczania kabli w przemyśle energetycznym – przykład zastosowania opasek kablowych zaciskowych
Artykuł porusza temat doboru i aplikacji opasek kablowych zaciskowych w branży energetycznej, podkreślając ich istotną rolę w organizacji i utrzymaniu bezpieczeństwa.
Polecamy