Najlepsze gry planszowe na wspólny wieczór ze znajomymi

Planszowe
verano24
verano24
Najlepsze gry planszowe na wspólny wieczór ze znajomymi
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gry planszowe to dobry pomysł na miłe spędzanie czasu w gronie znajomych. Wybór jest ogromny i różnorodny, więc bez trudu znajdziesz szybką karciankę, wymagającą myślenia strategię czy grę typowo towarzyską wymagającą współpracy i interakcji. Przedstawiamy więc 6 najlepszych gier planszowych na wieczór z przyjaciółmi.

„Dixit”

Magiczna gra, która zachwyca niezwykłymi grafikami w każdym dodatku. Rozgrywka nie jest skomplikowana i polega na doborze skojarzeń do kart własnych i cudzych. W każdej rundzie jeden z graczy (narrator) wybiera hasło, pod które wszyscy wybierają najlepiej oddającą je kartę. Później wszyscy typują, która karta należała do narratora. Im więcej osób, tym ciekawsza jest rozgrywka. Oprócz tego kart można użyć do tworzenia wspólnych historii.

„Tajniacy”

Detektywistyczna gra logiczna. Gracze dzielą się na 2 drużyny, których celem jest znalezienie złoczyńcy, jednak dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że tylko kapitan (Dowódca Wywiadu) wie, pod którymi kryptonimami kryją się jego agenci, a pod którymi wrogowie. Raz na turę dowódca przekazuje swojej drużynie hasło, które jest dla nich wskazówką. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i wciągająca, a sama gra nie jest trudna w zrozumieniu i jest zdecydowanie ciekawsza w przypadku większych grup.

„Eksplodujące kotki” (dla dorosłych)

Gra karciana stworzona dla dorosłych na podstawie wersji dziecięcej. W każdej turze gracze wyrzucają i dobierają karty, a ich najważniejszym wyzwaniem jest uniknięcie wyciągnięcia z talii eksplodującego kotka, który oznacza dla nich koniec gry. Aby obronić się przed wybuchem, uczestnicy mają do dyspozycji cały arsenał kart z różnymi efektami, którymi mogą też utrudniać grę przeciwnikom. Gra jest niezwykle prosta, a dodatkowym atutem są pełne humoru karty z przezabawnymi grafikami.

„Terraformacja Marsa”

Jedna z najpopularniejszych planszówek ostatnich lat, w której wszyscy gracze zajmują się terraformowaniem Marsa, czyli przekształcaniem go w planetę nadającą się do zamieszkania. Każdy reprezentuje inną korporację i walczy o wpływy na czerwonej planecie. Rozgrywka oparta na kartach ulepszeń jest dość skomplikowana i wymaga myślenia strategicznego, ale stworzenie najbardziej udanych kombinacji sprawia wiele frajdy i satysfakcji.

„Munchkin”

„Munchkin” to jedna z bardziej znanych gier planszowych. Jest parodią narracyjnych gier RPG, w których uczestnicy wymyślają dla siebie postacie i w imię epickiego i zawsze szlachetnego celu wyruszają w wyimaginowaną podróż przez labirynty lochów. Celem gry jest dotarcie do skarbu. W miarę postępów gracze zbierają różne magiczne elementy uzbrojenia i garderoby, których specjalne zdolności wykorzystują do pokonywania potworów i spowalniania innych graczy. „Munchkin” to ogromna dawka humoru i zwrotów akcji, która wymaga wiele negatywnych interakcji.

„Talisman: Magia i miecz”

Absolutny faworyt miłośników RPG, który oryginalnie wydany został w 1983 roku. Ogromna popularność gry sprawiła, że doczekała się ona wznowienia w odświeżonej wersji graficznej. Oprócz podstawy powstało także wiele dodatków znacząco rozbudowujących mechaniki i całą zawartość. Gracze wcielają się w poszukiwaczy reprezentujących różne rasy i klasy postaci. Każda z nich ma unikalne zdolności i statystyki, które należy wykorzystywać, by zdobyć przewagę. „Talisman” to nieliniowa historia i ciekawy świat – w zależności od liczby graczy i dodatków gra może potrwać nawet do kilku godzin.

Zdj. główne: Karthik Balakrishnan/unsplash.com

verano24

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Google Chrome 90 – co nowego?
/
Google Chrome 90 – co nowego?
Google Chrome to najpopularniejsza dostępna przeglądarka internetowa na świecie. Korzysta z niej blisko miliard użytkowników. Prawdopodobnie jesteś w tym gronie, […]
Polecamy