NVIDIA zapowiada gigantyczny procesor dla HPC

Podzespoły
verano24
verano24
NVIDIA zapowiada gigantyczny procesor dla HPC
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Amerykańska firma informuje, że już za rok udostępni procesory Neoverse o ogromnej mocy dla komputerów klasy HPC (High Performance Computing). Będą to układy Grace, wykorzystujące architekturę Arm.

NVIDIA zapowiada, że jej najnowsze procesory będą przetwarzać dane nawet do 10 razy szybciej, niż procesory obecnie stosowane w komputerach HPC. Warto jednak zaznaczyć, że firma wprowadzi je dopiero w 2023 roku, a do tego czasu jej konkurenci na pewno usprawnią swoje podzespoły. Stąd też porównanie NVIDII odnosi się wyłącznie do obecnie produkowanych procesorów dla HPC.

Firma zaznacza jednak, że jej komponenty nie będą konkurować z procesorami Xeon firmy Intel czy produkowanymi przez AMD układami EPYC, ponieważ procesory od NVIDII będą wykorzystywane w zestawie z najmocniejszymi kartami graficznymi tej samej firmy, co według zapewnień NVIDII ma znacznie zwiększyć wydajność całego systemu.

Decyzja o wypuszczeniu nowej linii procesorów dedykowanych dla komputerów klasy HPC jest najpewniej spowodowana przejmowaniem przez NVIDIĘ firmy Arm Holdings, co z pewnością pozwoli amerykańskiej firmie na rozwój na kolejnym polu.

Zdj. główne: Jeremy Bezanger/unsplash.com

verano24

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ergonomiczne miejsce pracy – w co warto zainwestować?
/
Ergonomiczne miejsce pracy – w co warto zainwestować?
Wielogodzinna praca za biurkiem nie będzie wygodna, jeśli nie zadbamy o odpowiednie warunki. Jak powinno wyglądać stanowisko pracy przy komputerze? […]
Polecamy