Najlepsze klawiatury dla graczy do 500 zł

Akcesoria
verano24
verano24
Najlepsze klawiatury dla graczy do 500 zł
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Klawiatura gamingowa to oczywiście bardzo ważny element wyposażenia każdego prawdziwego gracza. W cenie do 500 złotych można kupić całkiem solidny model, który powinien posłużyć przez długi czas. Które propozycje warto brać pod uwagę? 

Czym odznacza się klawiatura gamingowa?

Klawiatura dla gracza to nie tylko kilka dodatkowych przycisków i kolorowe diody, ale przede wszystkim szansa na zwycięstwo w rozgrywce, gdzie być może siły są wyrównane i o rezultacie zadecydują detale. Może będą to właśnie ‘’te detale’’, które różnicują klawiaturę gamingową od tej, która służy do pisania.

Zalety, które posiada takie urządzenie to przede wszystkim:

  • ergonomia na każdym kroku (projekt, design),
  • wiele przydatnych przycisków pod ręką,
  • bardzo szybki czas reakcji,
  • duża precyzja.

Jeśli często gramy w różne gry warto zainwestować w dobrą klawiaturę gamingową. Za 500 zł możemy nabyć całkiem solidny model. Oto kilka propozycji.

HyperX Alloy Elite RGB

Bardzo popularny wybór wśród klawiatur przeznaczonych dla graczy. Posiada szereg zalet: jest solidnie wykonana, trwała i ładnie zaprojektowana. Jej zwarta konstrukcja ujęta w metalową ramę wyposażona jest w ciekawe dodatki, które kupi wielu amatorów gier komputerowych. Mowa tutaj o regulowanym podświetleniu RGB.

Posiada przy tym wbudowaną pamięć z możliwością przechowywania do trzech profili, mocną konstrukcję i wymienne nakładki na najbardziej narażone na zużycie klawisze. Jako wady wymienia się kwestie mniej istotne – sztywny i zamontowany na stałe kabel lub dość głośny odgłos kliknięcia, który rozlega się po naciśnięcia klawisza. Jest to jednak najlepszy wybór w przedziale około 500 zł.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez PCMag (@pcmag)

Corsair K68 RGB Cherry MX Red

Klawiatura gamingowa, którą charakteryzuje oczywiście szybka reakcja, solidne wykonanie i trwałość. Dopracowanie jej i przystosowanie do gry pod każdym możliwym kątem sprowadza się do zastosowania interesujących technologii do których należą przełączniki Cherry Mx Red. Ich przydatność docenią gracze, którzy często stosują szybkie dwukrotne lub trzykrotne przyciśnięcia klawiszy.

Trzeba również przyznać, że wysokiej klasy jest podświetlenie RGB Corsaira, które jest niezwykle efektowne. Zadbano również o wygodę graczy poprzez bardzo umiejętne wkomponowanie w sprzęt przycisków multimedialnych. Przyciszenie, podgłoszenie czy zmiana utworu nie muszą już rozpraszać uwagi gracza – wszystkie te funkcje ma dosłownie w zasięgu ręki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Gaming Galaxy (@gaminggalaxygr)

Sharkoon Skiller Mech SGK3

Kosztujący około 300 zł model Sharkoon Skiller Mech SGK3 jest bardzo solidny – jego górna część wykonana została z metalu, co przekłada się na dość dużą wagę, która przekracza 1,4 kilograma. Klawiaturę wyposażono w przełączniki mechaniczne Kailih Brown i podświetlenie RGB z możliwością regulacji koloru i natężenia światła. Klawisze pokryto gumopodobnym tworzywem, co jest przydatne w trakcie rozgrywki. Czyszczenie sprzętu jest ułatwione dzięki wysokoprofilowemu ułożeniu klawiszy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez GymmeFyve (@gymmefyve)

Razer Ornata Chroma

Razer specjalizujący się w produkcji sprzętu dla graczy, oferuje im hybrydową klawiaturę mechaniczno-membranową. Dzięki unikalnym technologiom łączy wysoką precyzję charakterystyczną dla klawiatury gamingowej z miękką amortyzacją rodem z klawiatury membranowej. Przełączniki łączą precyzję mechanicznej klawiatury z miękkością popularnych ‘’gumek’’. Całość waży zaledwie 950 g, siła nacisku to 70 g. Prosty design sprawia w przypadku omawianego modelu bardzo dobre wrażenie. Obudowa z twardego plastiku sprawia wrażenie dość solidnej, co potęguje zaopatrzenie jej w grubą ramę. Nawet dwumetrowy przewód należy pochwalić za stosunkowo dużą giętkość, co jest bardzo praktyczne. W ogólnej ocenie Razer Ornata Chroma jest sprzętem w wysokim stopniu ergonomicznym.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Iiro Hirvonen (@1iro_)

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

verano24

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zastosowanie konstrukcji fotowoltaicznych na dachy płaskie w zrównoważonym budownictwie
/
Zastosowanie konstrukcji fotowoltaicznych na dachy płaskie w zrównoważonym budownictwie
Odkryj zalety zastosowania paneli fotowoltaicznych na płaskich dachach w kontekście zrównoważonego budownictwa i poznaj najnowsze technologie.
Polecamy