Najlepsze myszki gamingowe

Akcesoria
verano24
verano24
Najlepsze myszki gamingowe
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dla zwykłego użytkownika komputera rodzaj używanej myszki nie jest szczególnie ważny. Inaczej sprawa wygląda w przypadku graczy. 

Dobrze wykonana i dopasowana myszka o właściwych parametrach może stanowić nawet połowę sukcesu. Jej ergonomiczny kształt sprawia, że nie męczy ręki nawet po kilku godzinach intensywnej rozgrywki, a błyskawiczny czas reakcji sprawia, że z łatwością pokonamy każdego z wirtualnych wrogów! Jakie cechy posiada idealna myszka graczy?

Cechy najlepszych myszek gamingowych

Główną rzeczą wizualnie odróżniającą myszki gamingowe od tych tradycyjnych jest poręczny panel. Zawiera on przyciski, których zdefiniowanie producent powierzył samemu użytkownikowi. Dzięki temu istnieje możliwość przypisania myszce dodatkowych funkcji, w zależności od potrzeb narzucanych przez charakterystykę konkretnej gry. Ale nie to jest najważniejsze.

Warto uświadomić sobie, że prawdziwi, zapaleni gracze potrafią spędzić przy komputerze długie godziny. Przez to właśnie muszą posiadać profesjonalny sprzęt, który umożliwi taką rozgrywkę, dbając jednocześnie o komfort dłoni i nadgarstka. Z tego powodu znaczna część myszek gamingowych jest widocznie większa niż myszki klasyczne. Pozwala to ułożyć i oprzeć na nich całą dłoń, eliminując w ten sposób ryzyko drętwienia ręki. Poza tym należy pamiętać o wspominanym wcześniej czasie reakcji, czyli tzw. DPI (punkty na cal). Jest to nic innego, jak szybkość przesuwania.

Parametry myszki gamingowej

Wspomniana powyżej szybkość przesuwania powinna być znacznie większa niż w myszkach używanych na co dzień. Około 1600–2000 DPI w zupełności wystarczy. Większa wartość mogłaby już sprawić, że myszka będzie niepraktyczna w obsłudze ze względu na utrudnioną kontrolę.

Na koniec pozostaje już tylko żywotność. Trzeba pamiętać, że zaawansowani gracze wykonują nawet kilkadziesiąt kliknięć na minutę, dlatego tak istotny jest fakt, aby myszka za szybko się nie zużywała. Warto wiedzieć, że nie istnieje jeden, uniwersalny model, który z powodzeniem można okrzyknąć najlepszą myszką gamingową roku. Jej wybór to kwestia w stu procentach indywidualna, dlatego każdy powinien osobiście wybrać się do sklepu, aby dokonać „przymiarki” i wybrać model najlepiej odpowiadający swoim osobistym preferencjom.

Myszka z kablem czy bezprzewodowa?

Oczywiście to nadal jest kwestia gustu, ale z reguły dla graczy polecane są myszki przewodowe. Jest tak ze względu na brak konieczności ciągłej wymiany baterii i brak możliwości zacinania się, co może często przytrafiać się użytkownikom urządzeń bezprzewodowych.

Kilka wybranych propozycji

  • Pierwszą z nich będzie Genesis Xenon 770, czyli hybrydowa myszka gamingowa. Charakteryzują ją dwa odczepiane boki z dodatkowymi przyciskami, przymocowywane za pomocą magnesów. Co istotne, wbudowane podświetlenie można z łatwością ustawiać przy użyciu aplikacji.
  • Asus ROG Gladius II, czyli kolejna propozycja. Jej rozdzielczość to 12 000 DPI. Smukła i przemyślana budowa myszki pozwala chwytać ją na kilka sposobów, więc każdy z graczy dopasuje ją do siebie.
  • Logitech G Pro Wireless to wyjątkowo model bezprzewodowy. Maksymalny zakres DPI to 16 000. Posiada aż sześć przycisków z funkcją zaprogramowania ich. Niestety, to jedna z najdroższych propozycji, czyli coś dla prawdziwych pasjonatów.
  • SteelSeries Sensei 310, czyli myszka o niewielkich rozmiarach, idealna dla osób o małych dłoniach, chociaż dla dużych także zapewnia stabilny chwyt. Co ciekawe, stanowi doskonałą alternatywę dla osób poszukujących myszki dla leworęcznych.

zdj. główne: FOX/pexels.com

verano24

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Poradnik: Wybór idealnej konsoli do gier dla początkujących graczy
/
Poradnik: Wybór idealnej konsoli do gier dla początkujących graczy
Czy jesteś początkującym graczem? Sprawdź nasz poradnik, aby dowiedzieć się, jaką konsolę do gier wybrać. Poznaj zalety i wady popularnych modeli oraz dowiedz się, na co zwrócić uwagę przed zakupem.
Polecamy