Fotel do biurka — jakie funkcje powinien spełniać?

Krzesła
verano24
verano24
Fotel do biurka — jakie funkcje powinien spełniać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość z nas spędza przy biurku codziennie wiele godzin. Dzieci odrabiają przy nim lekcje i grają. My zaś pracujemy, często osiem godzin i więcej. Dlatego tak ważny jest wygodny fotel do biurka, który pozwoli nam utrzymać właściwą postawę i zapewnić komfort. Jaki powinien być?

Jakie funkcje powinien spełniać fotel do biurka?

Głównym zadaniem fotela jest wspieranie naszego ciała i nadanie mu właściwej postawy, w której będziemy mogli przebywać dłużej niż kilkanaście minut. Po czym poznać, że fotel jest dla nas odpowiedni? Kiedy już w nim siedzimy, plecy powinny przylegać do oparcia, nogi być opuszczone w dół, stopy płasko spoczywać na podłodze, uda poziomo na siedzeniu a przedramiona równolegle do podłoża spoczywać na podłokietnikach. By dobrze ustawić fotel, powinien posiadać on możliwość regulacji wysokości. Dobrze, jeśli miałoby specjalnie wyprofilowany element podpierające nasz odcinek lędźwiowy. Naszej wygodzie służą również podłokietniki oraz zagłówek, o który możemy oprzeć kark i głowę. Część z osób lubi również, kiedy oparcie odchyla się do tyłu. Wszystkie te funkcje posiadają fotele ergonomiczne, zapewniające nam odpowiednią postawę ciała nawet przez wiele godzin.

verano24

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gadżety ułatwiające grę na telefonie
/
Gadżety ułatwiające grę na telefonie
Gry mobilne to doskonały sposób na spędzenie czasu wolnego, urozmaicenie sobie podróży czy czasu oczekiwania w poczekalni. Przez ostatnie lata […]
Polecamy