Jaki laptop wybrać do pracy biurowej?

Porady
verano24
verano24
Jaki laptop wybrać do pracy biurowej?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W czasach, kiedy digitalizacja objęła większość branż, dobry sprzęt do pracy jest wręcz koniecznością. Jednak jak ten sprzęt wybrać? Podpowiadamy, jaki laptop do pracy biurowej będzie najlepszy oraz czym kierować się przy jego zakupie.

Laptopy są znacznie wygodniejsze niż tradycyjne komputery stacjonarne, dlatego też wiele osób wybiera je jako swoje główne narzędzie pracy. Dowiedz się, jaki laptop będzie najlepszy do pracy biurowej.

Czym charakteryzuje się dobry laptop?

Aby laptop sprawdzał się dobrze w pracy biurowej, powinien posiadać pewne konkretne cechy. Jakie?

Obudowa odporna na uszkodzenia

Zacznijmy od zewnętrza sprzętu do pracy biurowej. Dobry laptop powinien posiadać wytrzymałą obudowę wykonaną z materiałów odpornych na uszkodzenia. Najlepsze, a zarazem najczęściej stosowane materiały to aluminium, włókno węglowe lub stop magnezu. Wybierając laptop z taką obudową, możesz mieć pewność, że przetrwa on w każdych warunkach.

Mówiąc o obudowie, warto także zwrócić uwagę na klawiaturę. Ważne, aby była ona odporna na zalanie, co ochroni Twój laptop przed uszkodzeniem podzespołów.

Kompaktowość oraz wygoda użytkowania

Ważną cechą, na którą warto zwrócić uwagę, wybierając laptop do pracy biurowej, jest jego wielkość oraz waga. Lekki laptop biznesowy to przede wszystkim mobilność, a więc możliwość komfortowego przenoszenia go z miejsca na miejsce i co za tym idzie – bezproblemowa praca zdalna.

Wygodę użytkowania, również w trybie zdalnym, gwarantuje także długa żywotność baterii. Dobry laptop biznesowy powinien zapewniać co najmniej 8 godzin pracy na jednym naładowaniu. Jest to niezwykle wygodne, na przykład jeśli często pracujesz w podróży.

Monitor – rozdzielczość, przekątna oraz powłoka ekranu

Dobry laptop to także wygodny w użytkowaniu monitor. Podstawowe trzy parametry, na które warto zwrócić uwagę, to rozdzielczość, przekątna oraz powłoka ekranu. Najlepszym wyborem będzie oczywiście rozdzielczość Full HD, gwarantująca dobrą szczegółowość obrazu oraz duży obszar roboczy w przystępnej cenie. Jeśli zaś chodzi o przekątną, to w przypadku laptopów biznesowych najwygodniejszy będzie 13-, 14-, lub 15-calowy ekran. Zwróć także uwagę na powłokę – najlepsza będzie ta matowa, która zapobiegnie powstawaniu odblasków na ekranie.

Pamięć RAM oraz dysk SSD

Na te dwa parametry warto zwracać uwagę zawsze, nie tylko wybierając laptop do pracy biurowej. To w końcu one decydują o szybkości działania sprzętu oraz komforcie pracy. Jeśli chodzi o pamięć RAM, to zasada jest dość prosta – im więcej, tym lepiej. Absolutnym minimum jest obecnie 8 GB RAM, ale warto rozważyć wybór modelu z większą ilością pamięci operacyjnej. Pozwoli to cieszyć się płynną pracą nawet przy wielu uruchomionych aplikacjach. Dobrze też, gdy pamięć RAM jest rozszerzalna, czyli istnieje możliwość zainstalowania dodatkowych kości pamięci.

Ponadto, niezmiernie ważny jest dysk SSD. Zapewnia on szybsze transfery, a także cechuje się większą niezawodnością niż inne dyski. SSD znacznie mniej się nagrzewa oraz pracuje niemal bezgłośnie.

Jeśli szukasz dobrego laptopa, który spełnia wszystkie te wymagania, to koniecznie odwiedź stronę https://notebooki.pl/, gdzie znajdziesz świetnej jakości Dell laptopy biznesowe lub doskonałe do prac biurowych laptopy Lenovo.

Zdjęcie główne: Glenn Carstens-Peters/unsplash.com

verano24

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Automatyzacja obiegu dokumentów. Jak system JobRouter może zwiększyć efektywność Twojej firmy?
/
Automatyzacja obiegu dokumentów. Jak system JobRouter może zwiększyć efektywność Twojej firmy?
Poznaj jak system automatyzacji obiegu dokumentów - JobRouter, potrafi podnieść efektywność firmy, oszczędzając czas i środki.
Polecamy